Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Акерманська фортеця

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Одеська область

 Акерманська фортеця
Акерманська фортеця – визначна історико-архітектурна пам’ятка, що знаходиться в м. Білгород – Дністровськ, Одеської області. Фортеця стала своєрідною візитівкою міста.

Будівництво фортеці тривало з ХІІІ по XV ст.. Колись, на місці фортеці, тут існувало грецьке місто Тіра. Спочатку фортецю будували генуйці, потім місцеві народи, а ще пізніше Молдавське князівство, яке і завершило будівництво.
 
                                                                                 
 
Аккерманська фортеця налічувала 4 двори, площею 9 га. З трьох сторін фортеця була оточена глибоким та широким ровом. Колись, тут було 34 башти, але до наших днів збереглось лише 24.

За всю історію свого існування фортеця неодноразово була в облозі та страждала від нападів татарських, турецьких, козацьких та російських військ.

На початку ХІХ ст.. фортеця переходить у власність Росії, а вже всередині ХІХ ст.. вона втрачає своє стратегічне значення.
 
                                                                              
 
Серед 24 башт, що збереглись, є дві башти з якими пов'язані легенди: башта Пушкіна та Дівоча башта.

Башта Пушкіна.
Згідно переказів, царський уряд відправив Пушкіна у вигнання в Кишинів, за те, що він писав вірші, які породжували революційний протест. В Кишиневі поет прожив три роки. Одного разу, підполковник І. П. Ліпранді, їхавши до фортеці у справах, взяв з собою поета. Протягом трьох денного перебування у фортеці поет написав послання «К Овидию», бо саме ця місцевість нагадувала йому про вигнанця Овідія.

Дівоча башта.
Існує легенда, що молдовський господар Олександр Добрий мав дочку на ім'я Тамара, яка була дуже красивою. Так як, Олександр практично постійно ходив в походи, Тамара, користуючись цим, вела розбійницький спосіб життя. Одного разу, вона попросила батька виділити гроші на будівництво монастиря. Олександр дав дочці гроші та скликав місцевих жителів для будівництва святині, а сам поїхав у похід. Натомість, щоб збудувати монастир, Тамара побудувала могутню фортецю і оголосила себе незалежною царицею. Поселившись у фортеці, розбійники здійснювали напади на міста і села. 

Коли Олександр Добрий повернувся з походу і побачив замість монастиря фортецю та дізнався про дії своєї дочки, він прокляв її. В результаті прокляття Тамара заснула. Олександр наказав замурувати її живцем в стінах, і з того часу, башта носить ім'я «Дівоча».