Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Львова

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Львівська область

    Львівський міський герб має свою історію. Першими зображення лева використали на своїй печатці галицько-волинські князі Андрій та Лев ІІ. Лев – знак династії Романовичів і територіальний герб Галицько-Волинської держави.
    На найстарішій міській печатці, яка була прикріплена до грамоти Львівського магістрату 1359р., відображений лев, який крокує у відчиненій брамі міста. Старе зображення було заборонене і лева почали відображати піднятим на задніх лапах.
     Такий герб у 1526 році був затверджений польським королем Сигізмундом.
    6 листопада 1789 р. імператор Йозеф ІІ затвердив герб, на якому лев стоїть і тримає в передніх лапах восьмипроменеву зірку.
   15 липня 1967 р. затверджено радянський герб Львова. У червоних відчинених воротах з трьома вежами в арці на синьому фоні стоїть лев. На центральній вежі зображено золотий серп і молот.
    5 липня 1990 р. сесія Львівської міської ради затвердила сучасний герб Львова. На синьому полі золоті кам’яні ворота з трьома вежами. Характерним є те, що середня вежа вища за бічні. Кожна вежа має по одній бійниці. На великому гербі міста щит тримають лев і давньоруський воїн.