Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Свято-Михайлівська церква

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Миколаївська область

Свято-Михайлівська церква
 
Пам’ятник архітектури національного значення – Свято-Михайлівська церква - знаходиться в селі Пелагіївка, Миколаївської області.

Свято- Михайлівська церква була побудована на початку ХХ ст. купцем С.Дуриліним та його двома синами. Дурилін вирішив звести храм в пам'ять своєї дружини Пелагії, яка трагічно потонула. Для того, щоб зібрати кошти на будівництво, його сини продали дуже багато овець.
 
Будівництво храму велось вручну. 
 
                                                                                  
 
У підвалі храму розмістили родинний склеп. У 1930 році військові викинули із склепу тіла померлих і забрали цінності. Через 4 роки радянська влада закрила церкву, конфіскувавши все майно та знявши 11 хрестів. Дванадцятий хрест пробували зняти тричі, але так і не змогли. Всі три спроби закінчились летальними випадками.

Протягом 40 років в приміщенні храму знаходився колгоспний склад.

У 80-ті роки ХХ ст. храм відреставрували і планували створити тут музей, але через брак коштів всі роботи були припинені. Згодом, тут було засновано жіночий монастир.

На сьогоднішній день, в храмі проводяться реставраційні роботи, і, в той же час, діє жіночий монастир, де проживає близько 20 черниць.