Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Свіржський замок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Львівська область

Свіржський замок
 
Свіржський замок знаходиться в с.Свірж, Львівської області. Споруда відноситься до пам'яток архітектури національного значення.

Точної дати заснування замку невідомо. Згідно інформаційних джерел, замок, в стилі ренесансу, був побудований в середині XVI ст.. Замок мав дуже хорошу оборону, адже він був зведений на горі та оточений болотами, ровами і ставками.
 
                                                     
 
З 1648 року замок неодноразово страждає від пожежі, нападів козаків, турків і татар. Наприкінці XVII ст. в замку оселяється родина графів Цетнерів. В цей час граф перебудовує замок, створює парк та будує господарські приміщення.

ХІХ ст. стало для замку періодом занепаду та постійної зміни власників.

На початку ХХ ст. власником замку стає граф Роберт Лямезан Салянс, який відреставрував замок, оздобив його дорогими меблями та картинами.

В роки Першої Світової війни замок був спалений. Від замку залишились тільки стіни. Граф вдруге проводить реставрацію будівлі.

Під час Другої Світової війни будівля замку була зруйнована та пограбована.

З 1975 по 1983 роки в замку проводяться значні реставраційні роботи під контролем заслуженого архітектора України А.Шуляра.

Окрім замку, на території парку зберігся костьол, який датується XV ст..

На сьогоднішній день, замок перебуває у задовільному стані. Тут планують розташувати будинок відпочинку архітекторів, в результаті чого була зроблена перебудова приміщень та перепланування кімнат.