Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Олеський замок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Львівська область

Олеський замок
 
Олеський замок знаходиться в с. Олесько, Львівської області. Точної дати заснування замку невідомо, але, згідно документальних джерел, замок було побудовано в першій половині XIV ст.. Замовником будівництва був один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича – Андрій або Лев.

Замок має статус пам'ятки архітектури національного значення та є єдиною фортецею на Україні, що збереглась з часів Київської Русі.
 
                                                                    
 
В середині XV ст. замок двічі перебував в облозі польських військ. Перший напад поляків закінчився поразкою, а другий – поразкою для могутньої твердині.
 
Замок неодноразово страждав від нападу татарських військ.

На початку XVII ст. тут проводяться реставраційні роботи, після чого замок стає власністю магната Івана Даниловича. Саме, завдяки йому палац став розкішною та могутньою фортецею.

В середині XVII ст. в замку народився майбутній король Польщі Ян Собеський. Існує легенда, що в той час, коли народився Ян Собеський, йшла сильна гроза і замок був захвачений татарами. Повитуха поклала хлопчика на чорний мармуровий стій і, в той же час, вдарив грім, в результаті чого стіл тріснув, а повитуха оглухла. Після цього одразу появились пророцтва, що Ян буде незвичайною людиною.
 
                                                                   
 
У 1681 році Ян ІІІ Собеський викупив замок і провів тут реставраційні роботи.
 
Згодом Олеський замок став власністю Жевуських. Жевуський привів замок до ладу, перетворивши його на розкішний палац. Згодом, на території замку він побудував монастир капуцинів та костел Святого Антонія.
 
З монастирем та костелом пов’язані дві легенди. Існують перекази, що на день Св. Антонія один з монахів стрибнув у криницю і втопився. Своїм вчинок він зіпсував свято всім прочанам, але всі були впевнені, що Бог простить йому, так як Ян був душевнохворим.

Згідно другої легенди, монах вів розгульний спосіб життя і за це його живим замурували в стіні. Кажуть, що, до сьогоднішнього дня, в замку ходить привид монаха.

З середини XVIII ст. до 1939 року замок тричі переходив до рук інших власників, які довели замок до занепаду.
 
З 1939 тут розташовувалась жіноча сільськогосподарська школа.
 
                                                                            
 
Під час війни замок зазнав значних пошкоджень. Згодом, була проведена реставрація та відбудова замку, в результаті чого, замок набув вигляду XVII ст..

З 1975 року Олеський замок є відділом Львівської картинної галереї. Відвідувачі замку мають можливість оглянути експозицію мистецтва та культури західноукраїнських земель XIV-XVIII ст., відновлені інтер'єри та найбільше зібрання портретів XVI-XVII ст.

На території замку протікає річка, яка також має свою легенду. Говорять, що тут можна почути зітхання душі, яка немає спокою. Згідно переказів, магнат Жолкевський закохався в дочку Івана Даниловича. Але Іван Данилович був проти, так як вважав, що Адам не пара його дочці. Отримавши відмову Івана Даниловича, Адам покінчив життя самогубством. Так як самогубців не ховають на цвинтарі, то його викинули в річку, що знаходилась біля замку.