Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Ластівчине гніздо

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

Ластівчине гніздо
 
Ластівчине гніздо розташоване на мисі Ай-Тодор в селищі міського типу Гаспра. Це унікальна пам’ятка історії та архітектури. Ластівчине гніздо стало своєрідною візиткою Південного берега Криму. Ця унікальна, стилізована під середньовічний замок, споруда відома не тільки в Україні, але й в усьому світі.
 
                                                                                   
 
Історія «Ластівчиного гнізда» є мало відомою, але згідно історичних описів, колись ще в античні часи, на його місці, тут був побудований храм. Згодом місцевість була захоплена племенами таврів. Ім’я першого власника цієї місцевості невідоме. Відомо, що у 1877-1878 рр., в той час коли відбувалась російсько-турецька війна, в Крим приїхав на лікування поранений генерал. Саме для нього тут було побудовано простий дерев’яний будиночок. Він назвав його замком любові. Очевидно він назвав його в честь свого кохання, проте ніхто, до цього часу, не знає історію цього кохання. Це залишилось таємницею. «Замок любові» зображали в своїх картинах: І.К. Айвазовський, Л.Ф.Лагоріо та А.П.Боголюбова.

Лікар А.К.Тобін став другим власником цієї будівлі. Відомо тільки, що після його смерті будинком володіла його дружина, яка згодом продала його московській купчисі. Наступна власниця знесла цей будинок і побудувала дерев’яний замок, який назвала «Ластівчине гніздо».
 
                                                                     
 
Сучасному вигляду «Ластівчиного гнізда» ми завдячуємо німецькому нафтовому баронові Штейнгелю, який обожнював відпочивати в Криму. Замок був споруджений в готичному стилі, за проектом архітектора А. Шервуда, у 1911-1912 рр. Замок повинен був нагадувати власникові про його рідний Рейн, саме ця місцевість відома справжніми готичними замками.

У 1927 році в Криму був сильний землетрус, який завдав шкоди замку: обвалилась частина скелі, на якій споруджено замок. Частина конструкції замку зависла над морем, а декоративні зубці та шпилі впали у море, в результаті чого будинок дав тріщину. З 1968 про 1971 рр. проводилось відновлення замку.

Унікальність замку полягає в його 12-метровій висоті і, в той же час, його розташуванні на ділянці малих розмірів: 10 м ширини і 20 м довжини. Внутрішнє розташування відповідає пташиним об’ємам: всі кімнати у двох поверховій башті розташовані в послідовності. Колись тут був також сад, але, в результаті землетрусу, він звалився у воду.