Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Херсону

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Херсонська область

З утворенням Херсонської губернії в 1803 році, місто Херсон отримало свого першого герба. Він був затверджений 3 жовтня 1803 року. Щит герба був золотий. На ньому – двоголовий коронований орел. На грудях орла лазуровий щит, в якому зображений золотий хрест – символ християнства. У правій лапі орел тримає гілку лавра, а в лівій – вогонь. Ці символи відображають здобуття перемоги за землі Херсона у боротьбі з народами іншої віри. Двоголовий орел був частиною російської державної символіки. Його присутність на гербі Херсона означала приєднання та підпорядкування міста до Російської імперії.

Хоча цей герб офіційно вважається першим міським гербом Херсона, деякі дослідники української геральдики не погоджуються з цим. У 1776 році запорожці, які служили в Олександрівському шанці та інших укріпленнях створили Херсонський пікінерний полк. Оскільки починаючи з 1772 року полкам присвоювалися власні герби, то є підстави вважати герб Херсонського пікінерного полку першим гербом Херсону. Це був щит червоного кольору, в якому на зеленій траві стояв православний хрест.

У 1856 році було проведено геральдичну реформу, яка забороняла використовувати державну символіку у міських гербах. Тому до 100-літнього ювілею Б. Кене запропонував місту новий герб. Це був лазуровий щит зі срібним хрестом. З боків  та внизу хрест супроводжували золоті імператорські корони. Є різні версії трактування кількості корон, зображених на гербі. Згідно однієї версії, корони – символи трьох джерел, які з’єднують Дніпро з Чорним морем. Інша версія називає імператорські корони алегоричними образами історичних постатей, які пов’язані з хрещенням Київської Русі (візантійські імператори Василь та Костянтин і їх сестра Анна, яка стала дружиною Володимира Великого).

У 1978 році був затверджений герб Херсону радянського періоду. На червоному полі у лазурове коло сплелися половина якоря та шестерні. Всередині цього кола – срібний корабель з вітрилами. Вгорі герб прикрашений українським орнаментом.

 Сучасний герб був затверджений  міською радою Херсону у жовтні 1995 року. Герб має форму французького щита і є лазуровим. Головними зображеннями герба є золоті фортечні ворота і два якорі, покладені навхрест. Знизу герб обрамлений дубовим та лавровим листям, що символізує силу та славу міста. А напис 1778 – рік заснування Херсону.