Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Історія Херсону

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Херсонська область

Херсон розташований на правому березі Дніпра. Свою назву місто запозичило від давньогрецького міста Херсонес, що в перекладі означає „півострів”.

Існує легенда, яка розповідає, що на місці поселення-предка Херсону Потьомкін знайшов стародавні ворота з грецьким написом „Звідси належить слідувати до Візантії”. Виникла ідея створення нового державного утворення Візантія, підлеглого російському престолу. Ідея отримала назву „Грецький проект”. Частиною цього проекту було заснування міста Херсон.

8 вересня 1778 року на місці укріплення Олександрівського шанця розпочато будівництво фортеці. Автором проекту був архітектор М. Н. Вєтошкін. Під час будівництва до проекту неодноразово вносилися зміни, які тільки гальмували процес будівництва фортеці. Тоді князь Потьомкін доручив зведення фортифікаційних споруд інженеру М. Корсакові, який зібрав команду досвідчених майстрів будівельної справи і вже 1787 року фортеця була збудована.

Як і багато інших міських укріплень, херсонська фортеця мала потужну оборонну здатність. Довкола укріплення проходив потужний земляний вал та глибокий рів, а сама лінія укріплення мала зіркоподібну форму. Це давало можливість вести перехресний вогонь і створювало серйозну перешкоду на шляху ворогів. Надійним захистом фортеці були й численні підземні тунелі, які виходили далеко за межі укріплення. Херсон був єдиним містом, збудованим за наказом Катерини ІІ, яке мало фортецю. Та історично так склалося, що свої фортифікаційні функції херсонська фортеця не використала. Жодного разу фортеця не тримала облогу, не вела вогонь зі своїх бастіонів, а всі битви проходили на далеких підступах до міста.

Сьогодні від Херсонського замку залишилися фрагменти валу, Очаківські і Московські ворота, арсенал, колодязь. Зберігся також собор.

З 1803 року Херсон отримав статус центру губернії. Вже на той час у місті було досить розвинуте суднобудування. А завдяки днопоглиблювальним роботам у руслі Дніпра, Херсон стає важливим морським портом.

У березні 1923 р. Херсон став центром Херсонської округи. Пізніше місто входить до складу Одеської губернії. В цей час активно розвивається промисловість. У 1928 році було збудовано кондитерську фабрику, 1929 р - консервний завод, 1933р - бавовняно-переробний завод та нафтопереробний завод. У 1941 році було відкрито аеропорт.

У березні 1944 році Херсонська область опинилася у складі Радянського Союзу, а місто Херсон отримало статус обласного міста УРСР. У післявоєнний час місто стало важливим промисловим, культурним, сільськогосподарським та економічним центром Південної України. У 1954 році було збудовано судноремонтний завод, а в 1955 р. запрацював бавовняний комбінат.

Важливим для розвитку Херсону було будівництво автомобільного мосту через Дніпро, який мав з’єднати місто з лівобережжям і Кримом.

Сьогодні Херсон є адміністративним, індустріальним та культурним центром Херсонської області. Територія міста поділена на три райони – Суворівський (головний район міста), Дніпровський (індустріальний)та Комсомольський (промисловий).