Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Собор Святого Володимира

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Київська область

Собор Святого Володимира
 
Пам'ятка архітектури національного значення, Собор Святого Володимира знаходиться в м. Києві.

Будівництво собору тривало з 1862 року по 1882 рік. Чому ж так довго будувався собор, аж цілих 20 років? А почалось це все ще, коли відомий петербурзький архітектор розробляв проект собору. Архітектор запропонував побудувати собор з 13 банями, як було за часів Володимира. Проект був затверджений імператором Миколою І. Але через брак коштів, неможливо було побудувати такий собор. В результаті, було запропоновано побудувати тільки 7 бань. Але Київський митрополит вирішив, що храм буде непоказним.
 
                                                                                
 
Тоді, для переробки проекту було запрошено О. Беретті, який запропонував збільшити лінійний масштаб споруди в 1,5 рази, без залучення додаткових коштів. Проект будівництва собору був затверджений.

У 1862 році розпочалось будівництво храму. Будівельні роботи йшли по плану та успішно, але на другому році будівництва арки не витримали ваги верхнього ярусу і дали тріщини, а через два роки тріщини ще збільшились. В результаті цього, Беретті був усунений від будівництва собору. До 1875 року ніхто не хотів братися за будівництво собору. Аж, коли у 1875 році до Києва прибув імператор Олександр ІІ і побачив руїни собору, то одразу були виділені кошти та запрошено відомого петербурзького архітектора для продовження будівельних робіт. Відповідальним за будівництво був 28-річний учень архітектора. Отож, через 7 років будівництво собору, у псевдо- візантійському стилі, було успішно завершено.

Оскільки будівництво було завершено, залишалось тільки прикрасити собор з середини. Для розпису внутрішніх стін храму було запрошено найкращих спеціалістів та українських художників, які перетворили собор на скарбницю сучасного релігійного живопису.

У 1896 році відбулось урочисте відкриття собору, яке супроводжувалось святковою літургією.

На сьогоднішній день, собор Святого Володимира є першим православним собором Української Православної Церкви.