Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Церква Св. Пантелеймона

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Івано-Франківська область

Церква Св. Пантелеймона   

Церква Св. Пантелеймона знаходиться в с. Шевченкове, Галицького району, Івано-Франківської області. Споруда має статус пам’ятки архітектури національного значення і є єдиною пам’яткою давньої галицької архітектури ХІІ – ХІІІ ст., яка збереглась до сьогоднішнього дня.

                                                               

Церква була побудована наприкінці ХІІ ст. в стилі давньоруської та романської архітектури. Храм було побудовано на замовлення князя Романа Мстиславовича, який назвав церкву в честь свого діда князя Ізяслава (Пантелеймона). Біля церкви було споруджено дзвіницю у стилі ренесансу.
За свою історію церква неодноразово страждала та руйнувалась через татарські набіги, пожежі та воєнні дії. Храм страждав також і від міжконфесійної боротьби: церква була переосвячена на кафедральний собор та перейменована на костел Св. Станіслава, а згодом тут було створено літню резиденцію латинських єпископів, а ще пізніше костел було передано монастиреві францисканців.


Наприкінці XVI ст. францисканці починають реставрацію і в той же час відбудовують монастир.


У 1926 році церкву відреставрували вдруге, відтворивши її первісний вигляд. Під час реставрації на стінах знайшли фресковий живопис, а на кам’яних блоках-графіті.


Хоча богослужіння тут проводились дуже рідко, але двічі на рік вони повинні були все ж таки відбутись: на дні Св. Пантелеймона та Св. Станіслава.
В кінці ХХ ст.. тут була проведена реставрація, в результаті якої, вигляд храму ще більше наблизився до первісного. Після завершення реставрації храм було пере освячено в греко-католицький.


На сьогоднішній день, в храмі проводяться богослужіння.