Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Архітектурний комплекс резиденції буковинських митрополитів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Чернівецька область

Архітектурний комплекс резиденції буковинських митрополитів

Найвизначніший шедевр архітектури Західної України – колишня резиденція буковинських митрополитів, знаходиться в місті Чернівці. Сьогодні, в цьому чудовому та унікальному архітектурному ансамблі знаходиться національний університет.

Будівля була споруджена в другій половині ХІХ ст. за проектом відомого архітектора Й. Главки, за ініціативою єпископа Євгена Гакмана.

Для того, щоб використовувати для будівництва місцевий матеріал, у декількох селах області, було створено каменоломні, цегляні та черепичні заводи.
 
                                             
 
Загальна площа всього комплексу становить 12 га, де 4 га відведено під будівлі, а на території площею 8 га знаходить чудовий та розкішний ландшафтний парк.

Ансамбль складається з трьох споруд-корпусів: головного, духовної семінарії разом із церквою Трьох Святителів та пресвітерія, які побудовані таким чином, що утворюють парадний двір.

У плануванні ансамблю відображені всі ознаки палацових споруд, які архітектор відвідав під час подорожі по Європі та Відні.

Архітектурний ансамбль вражає своєю чудовою архітектурою та інтер’єрами, над якими працювали відомі австрійські художники, професори і талановиті буковинські майстри.

Комплекс споруд, які виконані в стилі еклектики, в поєднанні візантійського та романського стилів, декілька раз займав призові місця на відомих конкурсах архітекторів та був відзначений на Всесвітній виставці у Парижі.