Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Садиба Наталіївка

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Харківська область

Садиба Наталіївка
 
Садиба знаходиться в с. Володимирівка, Харківської області. Наприкінці ХІХ ст. поміщик П. І. Харитоненко будує садибу та називає її в честь своєї онуки Наталії.

 У 1920 році в приміщенні садиби заснували радгосп "Наталівка". Через декілька років тут заснували Володимирівський протитуберкульозний санаторій, який функціонує до сьогоднішнього дня.
 
                                                     
 
На території палацу знаходиться флігель, водонапірна башта, манеж, конюшні, головні і західні в’їздні ворота, терасний сад, церква Всемилостивішого Спаса.

Палац оточує чудовий парк, який було засновано наприкінці ХІХ ст. Загальна площа всього комплексу становить близько 50 га. В парку, який складається з верхньої та нижньої частин,  представлено понад 100 видів та форм кущів і дерев. Окрім рідкісних дерев, тут ростуть різні екзотичні квіти.
 
                                                    
 
Головною будівлею всього комплексу є церква Всемилостивішого Спаса, яка була побудована у 1913 році. Точна копія цієї церкви знаходиться у Франції.
В церкві знаходиться унікальний хрест, який вирубаний з каменю 900 років тому. Тут знаходився також музей, де експонувались древні ікони. У 1934 році музей закрили, а з церкви зробили котельню. Настінні розписи, які прикрашали церкву, на жаль, не збереглись до наших днів.

Біля церкви знаходиться дзвіниця, яка має досить цікаву та унікальну форму, адже вона побудована у вигляді восьми стовбурів дерева, які злились вгорі та увінчались „шоломом”.