Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Донецький академічний державний театр опери та балету ім. А. Б. Солов'яненка

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Донецька область

Донецький академічний державний театр опери та балету ім. А. Б. Солов'яненка
 
Донецький академічний державний театр опери та балету ім. А. Б. Солов’яненка знаходиться в Донецьку. Це наймолодший український музичний театр. Донецький державний академічний театр опери та балету є центральним осередком культури Донецької області. Своєю красою та оригінальністю театр здобув статус визначної архітектурної пам’ятки України. Театр був заснований в середині ХІХ ст.. у м. Луганську на базі пересувного оперного театру.

В результаті капітальної реконструкції міста, у 1941 році було відкрито Донецький російський музичний театр в новому приміщенні.

В роки Великої Вітчизняної війни трупа театру була вивезена в Киргизію, де продовжувала свою діяльність, а вже через декілька років колектив театру повернувся назад і відновив роботу театру.
 
                                           
 
У 1947 році театр був перейменований на Сталінський державний російський театр опери та балету, а через 30 років театру було надано статус «академічний».

Протягом 1989-1994 року тут проводились реставраційні роботи. Вдала реставрація сприяла тому, що сьогодні театр відносять до найголовнішої прикраси міста.

У 1999 році театр було названо в честь відомого донецького співака А. Б. Солов'яненка.

Вже 72 роки театр проводить вистави, якими насолоджуються не тільки українські жителі та донеччани, а й жителі інших іноземних держав. За ці всі роки трупою театру було поставлено понад 250 вистав.

Артисти театру виступають не тільки в Україні, а й за кордоном, та приймають участь в різних Міжнародних оперних фестивалях. Балет театру відомий за успішну участь в міжнародних конкурсах артистів балету.

На сьогоднішній день, репертуар театру включає оперні та балетні вистави, оперети та дитячі музичні казки. Кожного року тут відбувається Міжнародний фестиваль «Зірки світового балету».