Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Преображенський кафедральний собор

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Дніпропетровська область

Преображенський кафедральний собор
 
Преображенський кафедральний собор знаходиться у м. Дніпропетровську. У 1786 році було затверджено перший проект собору. Собор повинен був бути вищим на 1 аршин за римський собор Петра і Павла. Імператриця Катерина ІІ заклала фундамент собору, але в зв’язку із її смертю будівництво собору так і не втілилось в життя.

22 травня 1830 року був закладений, на фундаменті менших розмірів, Преображенський собор, а на старому фундаменті побудували огорожу.

Собор має високу архітектурну цінність, адже при його спорудженні використовувались традиції класичної російської школи.
 
                                                                                  

У 1888 році внаслідок землетрусу собор було незначно пошкоджено, а вже під час війни він зазнав сильних руйнацій. Через 87 років собор було відреставровано.

З 1975 року тут був музей релігії і атеїзму. У 1992 році храм було передано до Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви. З того часу розпочалась його первинна реставрація.

                                                                                 
 
Головними святинями собору є: ікона «Плачучий Спаситель»; ікона Божої Матері «Іверська»; ікона Божої Матері «Достойно єсть»; ікона Божої Матері «Самарська»; хрест-мощевик із мощами хрестителя Господнього Іоанна, святих апостолів й євангелістів Матвія, Луки, Марка, святої праведної Ганни, святої великомучениці Катерини, святого благовірного князя Олександра Невського.

На території собору покояться душі єпархіальних архієреїв, священнослужителів та тіла загиблих воїнів у 1941 році.