Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Ханський палац

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

Ханський палац

Ханський палац – чудова архітектурна споруда часів середньовіччя. Палац є спадщиною кримських татар, адже він висвітлює період розквіту татарської культури.

                                                                       
На сьогоднішній день, палац є державним заповідником, в якому втілена східна культура та колорит.


Ханський палац був побудований у 1551 році. Будівництвом палацу займався син кримського хана Аділь-Сахіб-Гірей.


Ханський палац - величезна архітектурна будівля, що займає 4 гектари та складається з: ханської мечеті, кладовища, посольського дворика, бані, гарему, персидського саду, житлового корпуса, кінного корпуса, садової тераси, мавзолею та соколиної башти.

Сьогоднішній вигляд палац є далеко не той, який був спочатку. У 1736 році в палаці була навмисно влаштована пожежа, але вона не завдала такої шкоди, як реставраційні роботи, які проводились у ХІХ ст. Перед приїздами Катерини ІІ та інших високоповажних гостей в палаці завжди проводились ремонти. Майстрами були звичайні люди, які взагалі не мали найменшого поняття про традиції місцевої архітектури. Вони робили звичайні ремонти, таким чином, замальовуючи чудові, неповторні та вишукані розписи ханських художників, а щоб не ремонтувати старі будівлі, вони їх просто зносили. Таким чином, було знищено багато цінних споруд. Такі реставрації тривали до 1930 року. Та, зрештою, це не применшує гостроту незабутніх вражень від відвідування палацу, хоча, беручи до уваги, навіть той факт, що загальна  площа палацу зменшилась з 18 до 4 гектарів, можна тільки уявити собі первісну велич, розкіш та унікальність цієї пам"ятки.

                                                                                                                

Вже з 1960 р. науковці розпочали реставраційні роботи, в результаті чого було відновлено, хоча й не повністю, колишній вигляд палацу. У 2003 році було розпочато нові реставраційні роботи під науковим контролем. Реставратори намагаються повністю відновити той дивовижний, неповторний та вишуканий вигляд палацу.


Найбільше приваблює туристів «Фонтан сліз». Цей фонтан описав О.С.Пушкін в своїй поемі «Бахчисарайський фонтан». Завдяки цьому «Фонтан сліз» став дуже відомим.


«Фонтан сліз» має свою історію: хан Гірей мав багато жінок, одна з них була красуня Діляра. Він кохав її найбільше. Одного разу, хтось із дружин отруїв Діляру. Хан дуже важко переніс втрату дружини і, як знак сильного кохання до Діляри, він збудував мавзолей над прахом дружини, а потім наказав спорудити біля мавзолею фонтан. Споруджував фонтан іранський скульптор Омер у 1764 році.

                                                                                                                                            

Фонтан представляє собою мармурову плиту на якому розташовані чаші та квітка лотоса. Чаші є символом серця, а квітка лотоса символізує око. Краплини води падають на дві троянди і потрапляють у центральну чашу і так все нижче і нижче. Каплі «сліз» капають безкінечно, що символізує постійну тугу хана за своєю найкоханішою дружиною.


Омер хотів показати, що час лікує біль і він вщухає, але пам’ять повертає біль знову.
Біля фонтану знаходиться бюст Олександра Пушкіна, завдяки якому фонтан і став відомий на цілий світ.