Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Черкас

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Черкаська область

     Перший герб Черкасам було надано 10 листопада 1791 року.в його зображенні були присутні елементи українського козацтва. Опис цього герба знаходимо у «Жалованой грамоте Речи Посполитой вольному городу Черкасам 1791г.». Завдяки цьому документу знаємо, що на щиті герба було зображення воїна, що скаче на вороному коні. Воїн одягнений в біло-червоні облаштунки і тримає в руці спис.
      У 1851 р. був розроблений проект нового черкаського герба, який також мав зображення озброєного списом вершника, а в главі герба містився Київський герб.
      26 грудня 1852 року затверджено новий герб. Він мав дещо інший вигляд. Щит було розділено на дві частини. На верхньому блакитному фоні зображено Архангела Михаїла – гербовий символ Київської губернії. На нижньому червоному – скаче білий кінь. Щит герба увінчала міська корона.
     В історії черкаського герба мав місце проект Б.Кене, розроблений у 1864 р. Символом міста Кене хотів бачити срібну кінську голову з чорними очима та язиком, і дві золоті підкови. Щит герба мав бути червоним. Вільна частина герба містила герб Київської губернії. Обрамлення - два золоті колоски, з'єднані Олександрівською стрічкою. Вінцем служила срібна міська корона з двома вежками. Офіційного статусу проект герба не отримав.
     5 листопада 1878 року сенат увів у дію раніше затверджені герби міст. Черкаський мав такий вигляд: у лівому куті архангел Михаїл, на червоному тлі щита скаче білий кінь. Обрамований герб пшеничними колосками з Андріївською стрічкою, увінчаний міською короною з трьома зубцями.
     18 вересня 1985 року міська рада радянських Черкас затвердила новий герб. Слов’янський щит герба розділений навпіл на дві вертикальні частини: синю й червону. Посеред щита вершник у білому одязі на білому коні тримає золотий сніп колосся. Нижче – золоті дніпровські хвилі. Зверху український напис „Черкаси”. У базі герба – традиційний для епохи серп і молот.
      Теперішній герб Черкаська міська рада прийняла 11 січня 1995 р. Його щит поділено на дві частини. У верхній частині синього кольору стоїть козак у червоному одязі, тримає рушницю на плечі, з шаблею та порохівницею на поясі. Цей символ відтворює образ козацтва, осередком якого протягом XV-XVІІІ ст. були Черкаси. Нижня частина була червоного кольору і містила зображення білого коня, що скаче.
     26 липня 1995 року Рада народних депутатів затвердила прапор Черкас. На білому полотнищі прапора було зображення затвердженого міського герба з козаком у верхній частині та білим конем у нижній.