Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Історія Києва

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Київська область

     Київ – одне з найстаріших міст нашої держави. Хоча на території сучасного міста людські поселення існували ще в епоху трипільської культури, бронзи та раннього залізного віку, виникнення міста історики датують V століттям.
     Напевно кожен школяр знає легенду про трьох братів Кия, Щека і Хорива та їхню сестру Либідь. Саме вони, за легендою, заснували на березі Дніпра місто, яке назвали на честь старшого брата Кия. Є й писемні згадки про заснування Києва. Їх ми знаходимо у „Повісті минулих літ”, у Велесовій книзі. Археологічні дослідження підтверджують існування міста вже у V – VІ столітті, більше того, доводять існування Києва як міста з розвиненою інфраструктурою. Відомо, що вже у 882 р. Київ був столицею Київської Русі.
    Спочатку місто було язичницьким. Про це свідчить знахідка археологів 1909 року - кам'яне язичницьке святилище. Можливо це був жертовник слов’янського бога Світовида, або ж бога Перуна. Капище відноситься до початку VII ст.
     Оскільки місто було розташоване на так званому торгівельному шляху „з варяг у греки”, вже на початку Х століття Київ став найбільшим торгівельним центром Європи. В цей час в Україні починає поширювати християнство. Велику роль в цьому відіграли Кирило та Мефодій, які проповідували тоді у Мордовії. Вони також поширили християнство на Галичину та Волинь ще до того, як воно офіційно утвердилося в Київській Русі. Та найбільшим християнським осередком Київ став після 988 року, коли князь Володимир запровадив християнство на Русі. Він наказав знищити всі язичницькі жертовники і храми та збудувати на їх місці нові – християнські. У 988 р. у Києві збудували церкву св. Василя. У 996 році була збудована Десятинна церква, на утримання якої князь виділив десяту частину своїх доходів.
     XІІ століття – період занепаду Київської Русі. Київ стає ласим шматочком для галицько-волинських, смоленських і чернігівських князів. Князівські міжусобиці не зупиняли навіть війни з монголо-татарами. Протягом майже всього наступного століття у Києві через своїх намісників правили хани. Вони всіляко намагалися стримати розвиток міста, часто грабували населення та забирали людей до Орди.
    В період між 1494 та 1497 роками Київ отримав Магдебурзьке право. Органом міського самоврядування був магістрат. Він складався з ради - адміністративного органу і одночасно суду з цивільних справ, та лави - суду з кримінальних справ. Ця подія дала можливість розвиватися торгівлі, культурі та релігії міста.
     З XVІ століття Київ перебував складі Речі Посполитої. В 1648-1654 роках кияни взяли участь у визвольній війні, а з 1654 року місто опинилося у складі Російської імперії. Російська економічна політика створювала сприятливі умови для розвитку міста. У 1700 р. Петро І видав киянам грамоту, згідно якої Київ одержав право на вільну торгівлю, володіння всякими угіддями, риболовлю та інші блага. Так з’являються скляна і шовкова мануфактури, кондитерські майстерні, що стали дуже популярними у країнах тодішньої Європи. В 1754 р. в місті було реорганізовано митницю, ліквідовано внутрішнє мито. Сюди з різних міст з’їжджалися купці на ярмарки, які стали традиційними.
      Наприкінці XVІІІ ст. Київ став не тільки важливим торгівельним, а й культурним центром. В 1809 році відкрито першу гімназію, а у 1834 році - Київський Університет св. Володимира.
     22 січня 1918 р. Українська Центральна Рада проголосила незалежність України. В 1919 р. відбувся акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Та, на жаль, це тривало недовго.
      XХ століття – період війн та репресій. В часи радянської влади багато вчених, артистів, письменників, громадських діячів було вивезено до Гулагу, де вони і загинули. 29 вересня 1941 року в Бабиному Яру було розстріляно кілька тисяч євреїв. Значної шкоди місту завдала Друга світова війна – Київ був практично зруйнований. Після війни почалася активна відбудова Києва. 26 квітня 1986 року сталася Чорнобильська катастрофа, яка завдала непоправної шкоди екології та економіці України. Сотні тисяч людей втратили своє здоров’я, тисячі загинули, наслідки трагедії відчутні й сьогодні.
     24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР затвердила Акт проголошення незалежності України. Київ став столицею незалежної держави Україна.
    Сьогодні місто є не тільки обласним центром, столицею держави, а й центром економічного, соціального та культурного життя держави. Київ – місто, яке пам’ятає свою майже 15-столітню історію, місто, яке було і залишається символом державності для слов’ян.