Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Харкова

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Харківська область

У середині XVІІ ст. Харків уже мав свій герб. На жовтому полі щита був зображений натягнутий лук зі стрілою. На думку істориків, таке зображення було вмотивованим, оскільки Харків у той час був військовим опорним пунктом на кордоні Російської держави. Перші відомості про цей герб знаходимо у "Хроногеографічному описі міста Харкова" (1767 р). Можна було зустріти цей герб з іншою кольоровою гамою. Наприклад, на зеленому фоні золотий лук.

21 вересня 1781 року Харків отримав нову символіку. Поле герба було зеленим. На ньому – перехрещені ріг достатку, в якому знаходяться квіти і плоди, та жезл Меркурія. Таке зображення відображало достаток міста, а також торгівлю на ярмарку.

5 липня 1878 року символіка міста знову зазнала змін. Головним зображенням герба була чорна кінська голова з червоними очима та язиком, зображена на білому фоні. В червоній главі герба – золота шестипроменева зірка і золоті візантійські монети по боках. Голова коня символізувала розташовані в губернії кінські заводи, зірка – університет, монети – багатство і торгівлю.

У 1887 році харківське дворянство просило повернути місту старий герб. 21 травня символом Харкова знову стали ріг достатку та кадуцей.

Радянська доба в історії презентувала місту нову символіку. 26 грудня 1968 року було затверджено герб Харкова цього періоду. Його нижня частина містила три електронні орбіти і золотий колос в центрі. Вище на синьому фоні був напис з назвою міста, виконаний російською мовою. У главі герба – срібна пів шестерня на червоному полі.

14 вересня 1995 року сесія міської ради затвердила герб та прапор Харкова. Втретє символікою міста було обрано ріг достатку та кадуцей. На думку авторів, таке зображення найточніше відображає історію Харкова. Не менш важливо й те, що мешканці міста сприймають його як емблему свого міста.