Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Дубенський замок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Рівенська область

Дубенський замок
 
Замок знаходиться в м. Дубно, Рівненської області. Цю чудову пам’ятку архітектури було побудовано наприкінці XV ст., на замовлення князя Костянтина Острозького. Замок був зведений на місці колишнього деревного укріплення, яке було побудоване Федором Острозьким.

Дубенський замок являє собою комплекс, так як на його території розташовано два палаци: палац князів Любомирських та палац князів Острозьких.
 
                                                                       
 
Замок був родовим маєтком князів Острозьких, який переходив від однієї династії до іншої: від князів Острозьких до Заславських, згодом до Сангушків, а ще пізніше до Любомирських.

Дубенський замок був міцною фортифікаційною та оборонною спорудою. Про міцну оборону споруди свідчить той факт, що до початку ХХ ст. ніхто із нападників не зміг здобути твердиню. Під час Першої світової війни могутні стіни замку не витримали, в результаті чого він був частково зруйнований. Згодом, замок був відреставрований поляками, через розміщення тут угорської військової частини, а потім радянської – замок почав занепадати.

Під замком знаходились підземні ходи, які служили надійним захистком для місцевих жителів, під час військових нападів.

В замку діяла ливарна майстерня, основною діяльністю якої було виробництво вогнепальної зброї.
 
                                                                          
 
Дубенський замок був місцем проведення пишних бенкетів, лицарських турнірів та різних концертів.

У 80-х роках ХХ ст.. замок був у підпорядкуванні міської ради та обласного управління архітектури. В ці роки, замість того, щоб проводити в замку реставрацію, міська влада, навпаки нічого не робила, в результаті чого споруда ще більше почала руйнуватись.

У 1993 році тут було створено Державний історико-архітектурний заповідник, до якого, окрім замку, входять інші об’єкти, що знаходяться в історичній частині міста.

На сьогоднішній день, в замку проводяться ремонтні та реставраційні роботи. Відвідувачі замку мають можливість не тільки оглянути цю чудову фортифікаційну споруду, а й відвідати музей та різні виставки.