Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Острозький замок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Рівенська область

Острозький замок
 
Острозький замок знаходиться в м. Острог, Рівненської області. Замок входить до складу Державного історико-культурного заповідника.

Острозький замок був родовою резиденцією князів Острозьких. Замок був побудований в першій половині ХІV ст., на місці дерев’яного укріплення, яке було зруйноване татарами. Ініціатором зведення споруди був князь Данило Острозький. Замок побудований на пагорбі, площею 0,7 га.

Споруда замку неодноразово добудовувалась та перебудовувалась, але, незважаючи на це, було збережено вигляд середньовіччя.
 
                                                                                  
 
Рід князів Острозьких володів містом з XIV по XVII ст..

До складу замку входить: Вежа мурована, Богоявленська церква, башта Нова або Кругла та дзвіниця.

Вежа Мурована, яка датується другою половиною XIV століття, є найдавнішою спорудою замку. Вона декілька раз перебудовувалась і, лише, в кінці ХІХ ст. набула остаточного вигляду.
 
В першій половині ХІХ ст.. тут було створено музей та бібліотека. Сьогодні, в башті діє краєзнавчий музей, експозиція якого розміщується в 9-ти залах.

Нова (Кругла) башта була побудована в кінці XVI ст., в стилі ренесансу. Башта являє собою трьох-ярусну споруду, побудовану з каменю та цегли.
 
                                                                               
 
Богоявленський собор знаходиться недалеко від Мурованої Вежі. Точної дати заснування невідомо, але існують припущення, що церква була побудована за часів Василя Красного. Коли місцеві князі прийняли католицьку віру, церкву зачинили. Храм був зачинений понад 200 років. І лише, в другій половині ХІХ ст. тут розпочались ремонтні та реставраційні роботи, які тривали 5 років. Згодом, в храмі встановили великий «візантійський» іконостас, виконаний петербурзькими майстрами, а наприкінці ХХ ст.. було позолочено куполи церкви.