Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Національний заповідник Хортиця

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Запоріжська область

Національний заповідник Хортиця
 
Національний заповідник «Хортиця» знаходиться в м. Запоріжжя. Заповідник, який є єдиною історико-культурною та природною пам’яткою періоду від палеоліту до ХХ ст., було створено у 1965 році. Острів Хортиця є найбільшим островом річки Дніпро, довжина якого становить 11,5 км, а ширина - 2,5 км.
 
                                                         
 
Заповідник має статус пам’ятки національного значення та внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Унікальний заповідник не має аналогів в Україні. Тут налічується близько 63 пам’яток історії та археології.

Острів відвідували київські князі Олег, Ігор, княгиня Ольга, Володимир Мономах. За переказами, тут, на чорній скелі, загинув князь Святослав.
 
                                                        
 
Острів складається з трьох, абсолютно різних одна від одної, частин: скеляста, підвищена (плато) та низинна частини. Саме така різноманітність природних комплексів спричинила наявність багатого рослинного та тваринного світу. Флора заповідника налічує близько 1090 видів, що складає 21% від загальної флори України. 10 рослинних угрупувань занесені до Зеленої книги України, а 28 рослин – до Червоної книги України.

Фауна заповідника представлена 262 видами наземних хребетних. 9 видів занесено до Міжнародної Червоної книги, 19 видів - до Європейського червоного списку, а 34 види - до Червоної книги України.
 
                                                             
 
Сприятливі природні, рекреаційні, історико-культурні ресурси, велика кількість рекреаційних об'єктів та розвинене рекреаційне господарство дають можливість розвивати тут понад 9 видів екологічного туризму. На сьогоднішній день, в заповіднику розвиваються лише екскурсійно-пізнавальний та оздоровчий туризм.

На території заповідника діють 8 санаторіїв, 6 баз відпочинку, 1 дитячий та 1 молодіжний оздоровчий центр.