Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Історико-архітектурний музей-заповідник “Садиба Попова” у м. Василівка

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Запоріжська область

Історико-архітектурний музей-заповідник “Садиба Попова” у м. Василівка

 

Музей-заповідник «Садиба Попова» знаходиться в м. Василівка. Музей –заповідник було створено у 1993 році. В музеї налічується понад 9 тис. експонатів. У виставкових залах музею відвідувачі можуть оглянути експозиції з історії садиби та краю, етнографії та історії району в період окупації під час війни.

                                                         

Музей –заповідник складається з двох комплексів: архітектурний та історичний. Історичний комплекс включає 4 споруди, які датуються кінцем XVIII ст. – 30-ті роки ХІХ ст.: житловий будинок, цех переробки молока, корівник та погріб.

 

                                                       

Архітектурний комплекс було збудовано наприкінці ХІХ ст. за кошти власника маєтку Василя Попова. До складу комплексу входить оглядова башта, каретний двір, головна башта, конюшня, майстерня та будівля електростанції. При будівництві архітектурного комплексу було використано стиль еклектики: поєднання різних стилів. Конюшня побудована в тому ж стилі, що і Кремль у Москві: в стилі Північної Італії. Це дві єдині споруди в Східній Європі, які побудовані в такому стилі.

                                                       

Історичний та архітектурний комплекси – надзвичайно цінні пам’ятки історії та культури. Історичний комплекс є єдиним в Україні, а архітектурний вважають шедевром містобудування. Вражаючим є не тільки архітектура, але й і якість мурування стін та окремих деталей будівлі, що є головним достоїнством архітектурного комплексу.


Садиба – музей входить до «Державного реєстру нерухомих пам’яток України національного значення».