Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Історія Хмельницького

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Хмельницька область

     Історія Хмельницького сягає в прадавні часи, налічуючи понад 500 років. Вона починається з маленького села Плоскирів. Виникло мальовниче село десь наприкінці XIV століття на березі річки Плоскої. Там, де вона вливає свої води до Південного Бугу. Вперше поселення згадується у реєстрі Подільського воєводства 1493 року. Тут вказано, що Плоскирів тоді налічував 7 будинків. Мешканці села займалися переважно сільським господарством.
     В останній чверті XVI століття Плоскирів починає рости і виділяється з-поміж інших тутешніх сіл, одержує статус міста з привілеями організовувати щорічно дві ярмарки. На дві частини було поділено село великим озером. На його острові було збудовано дерев’яний замок, який був оточений валами і частоколами. Сполучення острова з берегом здійснювалося через довгий міст. В середині XVIІ ст. Плоскирів зазнавав спустошливих нападів татар і врешті був зруйнований. Збереглися лише кілька будинків, замок та церква.
     У 1717 році було примусово реорганізовано всі православні церкви в уніатські. Ремесла набували розвитку, що зумовлювало появу різних цехів: кравецького, ткацького, ковальського та ін. Мешканці міста сплачували численні податки. Їм було надано право обирати війта і писаря.
      1795 року місто одержало назву Проскурів.
     У 1822 р. місто знищила пожежа. Вже через два роки було затверджено новий план міста, та мешканці старого міста почали відбудовувати свої будинки на старих фундаментах. Загалом XIX-XX століття ввійшли в історію міста як час активної розбудови. Виникали нові великі підприємства та фабрики, споруджувалися зернові та соляні сховища, оскільки місто стало центром торгівлі зерном та сіллю. Споруджуються військові казарми та полігони, розвивається залізниця. Це був час, сприятливий і для розвитку культури та освіти. В 1892 році в місті відкрився театр, який у 1925 році став музично-драматичним. Працює двокласне народне училище. В 20-х роках XX ст. у Проскурові будуються нові заводи, наприклад, цукровий, цегельний. З’являються кондитерська, макаронна, деревообробна та птахофабрики.
      Після Другої світової війни, в січні 1954 року Проскурів було перейменовано у Хмельницький, на честь гетьмана Богдана Хмельницького.
      Розташований на перехресті важливих торговельних шляхів, Хмельницький швидко став центром міжнародної торгівлі. В наш час місто також не втратило статусу торгівельного центру. Тут розташований один з найбільших ринків гуртово-роздрібної торгівлі України.
       В Хмельницькому народилися український співак Олександр Пономарьов, співачка Наталя Валевська, поет Павло Гірник. Військову службу тут проходив Олександр Купрін.
     Сьогодні Хмельницький є цікавим та доступним для іноземців. Сюди легко дістатися з Москви, Мінська, Праги, Варшави, Будапешта та інших закордонних міст.