Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Ужгорода

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Закарпатська область

    1905 р. на основі старої печатки 1635 року було затверджено герб Ужгорода. Кольорове його зображення з’явилося ще 1701 року. Із зеленої землі на блакитному полі ростуть три виноградні лози. Кожна з них має по одному листку. На цьому виноградному кущі доспіло два грона.
     В 1913 році на будинку ужгородської лікарні був герб. Лози, листки і грона винограду на ньому були золотими. Саме таке зображення вважали правдивим.
     24 січня 1984 р. сесією міської ради було затверджено радянський герб. Структура його була майже не змінена, лише зелений колір щита було змінено на блакитний, а блакитний на новому гербі замінив червоний. Так, тенденція радянської влади змінювати попередні кольори на червоні, далася взнаки і тут.  Виноградних гілок стало дві, вже не зеленого, а золотого кольору. Додався золотий серп і молот у верхній частині щита.
     Сучасний герб Ужгорода було затверджено 14 червня 1990 року. Три золоті лози винограду з золотими гронами виростають з землі. Щит має декоративне золоте обрамлення. Увінчала герб срібна міська корона.
     Чому виноград став символом міста Ужгород? Відповідь дуже проста. Існують свідчення, що в Ужгороді вже у ІІІ столітті вирощували виноград. Столові сорти винограду сюди завезли кочові угорців десь близько Х століття. У 1254 році сюди, на вільні землі, на запрошення угорського короля з’їздились німецькі та італійські винороби. Інтенсивного розвитку виноробство в краї зазнало вже спочатку XVI ст.
     Та з середини того ж століття розвиваються також виноробні райони Причорномор’я. Це зумовило неабиякий тиск на виноробство Ужгородщини і спричинило його занепад. Пізніше під виноградниками була зайнята майже вся вільна земля на схилах вулканічних пагорбів. Та селяни не могли будь-коли споживати виготовлене власноруч вино. Заборону на вживання вина знімали тільки на кілька тижнів Великодніх та Різдвяних свят. Це також значною мірою впливало на розвиток цієї справи, мало негативний вплив на рівень життя селян.
     Найвідомішими сортами, які зараз вирощують на території Ужгородщини є Мерло, Мускат Оттонель, Королева виноградників, Мускат, Каберне Совиньйон.