Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Чи обов”язково проводиться доплата за суміщення професій (посад) ?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Чи обов”язково проводиться доплата за суміщення професій (посад) ?

  

Так.

У ст. 105 КЗпП України чітко говориться про те, що якщо працівник, який виконує на тому ж самому підприємстві поряд з основною роботою, додаткову роботу за іншою професією (посадою),  то провадиться доплата за суміщення професій (посад). Сама наявність факту суміщення професій (посад) повинна бути  належно оформлена у встановленому порядку (наказ чи розпорядження керівника,  заява  працівника,  в певних випадках, -попередження працівника за 2 місяці про зміну істотних умов праці та ін.).

  Подібно до доплати за суміщення, проводиться також доплата за виконання обов”язків  тимчасово відсутнього працівника.

 Що стосується розмірів цих доплат, то вони повинні бути передбачені у колективному договорі, і виплачувати їх необхідно у відповідності до встановлених у колективному договорі розмірів.