Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Хотинська фортеця

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Чернівецька область

Хотинська фортеця
 
Фортеця знаходиться на березі Дністровського водосховища, у древньому місті Хотин, Чернівецької області. Згідно історичних джерел, перший дерев’яний замок було споруджено приблизно в ХІ ст.. Найдавніші укріплення не дійшли до нашого часу, адже їх було знесено у ХІІІ ст., під час спорудження нової кам’яної фортеці та оборонних стін.
 
                                                                      
 
За всю історію свого існування фортеця була захоплена молдавськими, польськими та турецькими військами. Таким чином, фортецею володіли польські королі, молдовські господарі та турецькі султани, які постійно перебудовували та удосконалювали фортецю, в результаті чого вона ставала ще більш неприступнішою.

На початку ХІХ ст. у фортеці проводились ремонтні роботи та укріплювались фортифікації, але, в результаті появи нових тенденцій у військовій практиці, фортеця втратила своє оборонне значення. Згодом, Хотинська фортеця була передана державній владі.

Сьогодні, тут створено Державний історико-архітектурний заповідник.

Хотинська фортеця відома ще й тим, що тут неодноразово знімали фільми: «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Чорна стріла», «Стріли Робін Гуда» та інші.