Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац графів Шенборнів

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Закарпатська область

 

 

 Палац графів Шенборнів
 
Чудова пам’ятка архітектури національного значення – палац графів Шенборнів знаходиться в с.Карпати, Мукачівського району. Палац є одним із найкрасивіших замків, які збереглися на Закарпатті.

У 1895 році було побудовано палац, на місці старого дерев'яного будиночка, на замовлення графа Шенборна. Палац побудований в стилі рококо. 

Палац Шенборнів подібний до замку в Польщі, де кількість кімнат відповідає кількості днів у році, та замку в Німеччині, на якому кількість веж відповідають кожному місяцю в році. Замок Шенборнів також є унікальним, адже тут є 365 вікон, які відповідають кількості днів у році, 52 кімнати та 52 димарі відображають кількість тижнів у році, а 12 входів відповідають кількості місяців у році.
 
                                                 
 
В середині ХІХ ст.. власник дерев’яного мисливського будиночку створив тут мальовничий англійський парк з штучним озером. Штучне озеро є досить цікавим, адже його зовнішні контури нагадують контури Австро-Угорської імперії.
 
Площа парку становить 19 га. В парку представлені різні рідкісні дерева з багатьох країн світу.

Сюди, на полювання приїжджала вся австро-угорська еліта.

З палацом пов’язано безліч легенд. Існують перекази, що граф був дуже ревнивий, і коли він виходив на полювання, він навіть не міг полювати, бо постійно думав, що дружина зраджує йому. Одного разу, під час полювання, він зустрів у лісі ворожку. Вона сказала йому, що якщо він хоче впевнитись у вірності своєї дружини, то потрібно, щоб вона спустилась з Соколиних скель, висотою 30 метрів. І якщо дружина успішно з них спуститься, то вона безсумнівно йому вірна. Граф, довго не думаючи, повів свою дружину до тих скель і заставив спуститись з них. Дружина успішно спустилась, але одразу покинула графа, за те, що він піддав її життя такому ризику. І ще кажуть, що після смерті графині в палаці з'явився привид жінки в чорному вбранні.

Перед початком Другої світової війни останні графи Шенборни залишили палац.
 
В середині ХХ ст.. тут було створено будинок відпочинку, а у 1958 році відкрили кліматологічний курорт «Карпати», що спеціалізувався на серцево-судинних захворюваннях.
 
Санаторій працює і до сьогоднішнього дня. Час від часу сюди приїжджає дружина останнього власника палацу.